godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 371 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2503
Wczoraj3748
Ogółem7987099
Twoje IP:44.200.25.51
Aktualności
Grudniowy Laur 2018 – nagrodzeni, wyróżnieni PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 13 Grudzień 2018

12 grudnia w Gminnym Centrum Kultury odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „…serce oddałam wioskom”. Trzynastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do zmagań konkursowych. Wszystkim gratulujemy.

Główne wyróżnienie – Grudniowy Laur – w kategorii klas IV-VIII przypadł Kacprowi Chemiczowi z klasy VI. Wyróżnienia odebrali: Amelia Książek, Oliwia Sulikowska, Klaudia Czyż, Mikołaj Koziej.

Dziękujemy za udział w konkursie: Marice Barczuk i Magdalenie Kwitek, Lenie Brzozowskiej i Nikole Mazurek, Julii Siewak, Karolinie Malczewskiej, Wiktorii Hawryluk i Bartłomiejowi Sadowskiemu.

 
Wzruszająca lekcja historii PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 13 Grudzień 2018

„Wzruszające spotkanie” to najczęstsze określenie, które pojawiło się w opiniach uczniów klas: VII, VIII i III gimnazjum po spotkaniu z byłymi więźniami obozów koncentracyjnych. 11 grudnia mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Gośćmi uczniów byli panowie: Zdzisław Badio – były więzień obozu na Majdanku i Jerzy Jeżewicz - były więzień hitlerowskiego obozu koncentracyjnego dla małoletnich w Łodzi, do którego trafił jako niespełna trzyletnie dziecko. Obaj panowie opowiadali o okrutnych czasach II wojny światowej, życiu w obozie. Przestrzegali, by młodzi ludzie – dziś uczniowie -  nigdy nie dopuścili do wybuchu wojny.

Wspomnienia gości wywarły duże wrażenie na słuchających ich uczniach:

„Usłyszałam o prawdziwej ludzkiej krzywdzie. Wiele się dowiedziałam i cieszę się, że mogłam poznać naocznych świadków historii”; „Było bardzo interesująco. [Panowie] są żywą historią, a to spotkanie powinno nas uświadomić i ostrzec przed ponowną wojną”; „Spotkanie z panami nauczyło mnie wielu rzeczy. Podobał mi się sposób, w jaki wszystko tłumaczyli. Z chęcią spotkałabym się z nimi ponownie”; „Mili panowie. Bardzo mi się podobało, bo było ciekawie. Zainteresowało mnie to, o czym mówili.”; „Spotkanie było bardzo ciekawe. W tamtych latach ciężko było w porównaniu z tym, co jest dziś”; „Opowieść obu panów była bardzo piękna, wzruszająca.”; „Byłem bardzo zaciekawiony tym spotkaniem, dowiedziałem się bardzo dużo, nie wiedziałem, że takie rzeczy mogły się dziać”; „Na spotkaniu dowiedziałam się jakie kiedyś były straszne czasy. Były cierpienie i ból. Prawie się popłakałam. Nigdy nie chciałabym, żeby teraz była taka wojna”.; „Nie chciałabym być na ich miejscu i przeżywać tak straszne rzeczy. To był największy koszmar, o którym wysłuchałam”; „Ciekawe wspomnienia, bardzo poruszające”.

 
Jednak warto się uczyć! PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 13 Grudzień 2018

11 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom województwa lubelskiego ufundowanych przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Stypendia utalentowanym uczniom z Lubelszczyzny wręczali Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.

Gospodarze gali gratulowali uczniom wysokich wyników w nauce. Wśród wyróżnionych znalazł się Mikołaj Kalisz z klasy VII, uczeń naszej szkoły. Stypendium otrzymała także nasza ubiegłoroczna absolwentka Anna Olech. Stypendia przyznawane były za osiągnięcia w nauce i reprezentowanie szkoły w roku szkolnym 2017/2018.

Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z ich potrzebami naukowymi, m.in. udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, wymianach językowych, na zakup literatury fachowej, książek, podręczników.

Uwaga Uczniowie! Każdy w Was ma szansę na sukces, ale wymaga to pracy.


 
Mikołajki - fajny dzień w szkole PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 06 Grudzień 2018

 
Warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 06 Grudzień 2018

4 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne zorganizowane dla uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum. Uczniowie pracowali w trzech grupach pod opieką psycholog z poradni w Tomaszowie Lubelskim.

W klasie IV tematyka zajęć dotyczyła uzależnień. Czwartoklasiści wskazywali różne rodzaje nałogów. Następnie rysowali portret osoby uzależnionej od alkoholu, narkotyków, palenia papierosów. Omawiali zmiany zachodzące w organizmie i wyglądzie zewnętrznym człowieka. Na zakończenie uczniowie odgrywali scenki rodzajowe, uczące trudnej sztuki odmawiania – asertywności.

Zajęcia dla uczniów klasy VII poświęcone były diagnozie trudności wychowawczych, integracji, sposobom radzenia sobie z agresją i wrogością rówieśników.

Uczniowie klas VIII i III gimnazjum rozmawiali o przyczynach, skutkach niewłaściwych zachowań, uczyli się skutecznego odmawiania.

 
Poznajemy zawody PDF Drukuj Email
Aktualności
Poniedziałek, 03 Grudzień 2018

W piątek 30 listopada uczniowie klas II a i V a spotkali się z Barbarą Tomczak, która pracuje jako operator kontroli bezpieczeństwa w ruchu pasażerskim na krakowskim lotnisku. Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest międzynarodowym lotniskiem położonym 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice.

Gość opowiadał, na czym polega praca operatora kontroli bezpieczeństwa, jakie trzeba mieć wykształcenie i umiejętności by wykonywać ten zawód. Uczniowie dowiedzieli się także jak należy przygotować się do podróży lotniczej, co można zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali gościa i zadawali pytania.

 
Ja jestem Ja PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 28 Listopad 2018

28 listopada obejrzeliśmy spektakl edukacyjno-profilaktycznego teatru „Moralitet” z Krakowa. Treść przedstawienia pt. „Ja jestem Ja” dotyczy ważnych dla młodych ludzi kwestii - potrzeby akceptacji i przynależenia do grupy, a także samooceny i dowartościowania. Ze strachu przed wykluczeniem z grupy, poniżeniem w sieci czy aktami przemocy młodzi ludzie są gotowi zatracić wartości czy zmienić zasady postępowania.

Bohaterka przedstawienia, popularna szafiarka i blogerka, znana w sieci jako Alex, narzuca swoją wolę własnym wielbicielkom, a żadna z dziewcząt nie waży się przeciwstawić jej zachciankom, by nie zostać wykluczoną z grona entuzjastów Alex i stać się szykanowaną w sieci.

Zuza i Gaba są gotowe poświęcić swoje zdrowie i wartości, by funkcjonować w otoczeniu Alex. Jednak z czasem odkrywają, że nie chcą być takie same jak cała reszta, nie chcą już spędzać czasu na zakupach, katować się dietami i ćwiczeniami rujnującymi zdrowie.

Pomimo spodziewanych konsekwencji w postaci poniżania w sieci i wykluczenia z grupy postanawiają zaprotestować i przeciwstawić się Alex.

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack