godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 302 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3577
Wczoraj4269
Ogółem9676381
Twoje IP:35.175.191.46
Aktualności
Pierwszy Dzień Wiosny PDF Drukuj Email
Aktualności
Sobota, 23 Marzec 2019
 
„Śpiewaj, śpiewaj i graj…” PDF Drukuj Email
Aktualności
Sobota, 23 Marzec 2019

W dniu 22 marca w sali widowiskowej KDK odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj, śpiewaj i graj… ”. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Demczuk, Nikola Jarosz i Zosia Nowacka. Talent dziewczyn został doceniony, wszystkie wróciły z wyróżnieniem.

Gratulujemy Wam sukcesu.

 
„Zimowy Przyjaciel Zwierząt” PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 20 Marzec 2019

Pod takim hasłem odbył się wojewódzki konkurs plastyczny, którego organizatorem był Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród 1412 prac nadesłanych ze 162 placówek edukacyjnych oraz prac indywidualnych. Wśród grona laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Sara Walczyńska z klasy I. W swojej pracy pokazała, że doskonale wie, jak należy pomagać zimą zwierzętom i czyni to na miarę swoich możliwości.

Sarze serdecznie gratulujemy.


 
Przyroda w obiektywie PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 20 Marzec 2019

20 marca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Leśny album”. Nasze uczennice Julia i Oliwia Korchut wróciły z uroczystości z wyróżnieniami.

Gratulacje.

 
Rozmowy o bezpieczeństwie podczas prac rolniczych PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 20 Marzec 2019

W środę 13 marca uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem reprezentującym Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krasnymstawie.

Dzieci zostały zapoznane z hasłem tegorocznego ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Obejrzały film edukacyjny o rodzinie Porażków. Ukazał on w bardzo obrazowy sposób ogrom niebezpieczeństw czyhających na najmłodszych mieszkańców wsi, nieprzestrzegających zasad zachowania w pobliżu maszyn i urządzeń rolniczych. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować w sytuacjach, gdy do pracy w gospodarstwie używane są różnego rodzaju maszyny rolnicze. Na zakończenie pracownik KRUS zachęcił do wykonania prac plastycznych oraz wręczył broszury, w których znalazły się między innymi opowiadania obrazujące temat spotkania.

 
Wizyta w bibliotece PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 20 Marzec 2019

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią odwiedzili  Gminną Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz rozbudzenie zainteresowań książką. Podczas wizyty pani Basia opowiadała o pracy biblioteki, zasadach wypożyczania i poszanowania książek oraz przedstawiła w ciekawy i barwny sposób historię powstania książki. Uczniowie z przejęciem pisali na glinianych i woskowych tabliczkach, próbowali pisać prawdziwym ptasim piórem umoczonym w atramencie, oglądali papier czerpany oraz nie mogli się nadziwić, w jaki sposób i z czego powstawał pierwszy papier.

Następnie wykonali piękne zakładki, które będą wykorzystywali podczas czytania książek. Wizyta w bibliotece na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i poszerzy grono tutejszych czytelników.

 
O wartości uczciwości PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 20 Marzec 2019

W dniach 11-12 marca 2019 roku  podczas wspólnych gier i zabaw zorganizowanych na korytarzu szkolnym uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, wężyki sylabowe, tworzyli własne krzyżówki dotyczące synonimów pojęcia uczciwość. Dzięki tym działaniom uczniowie zapoznali się ze znaczeniem uczciwości w różnych jej aspektach. Za wspólną zabawę i pracę dziękują psycholog i pedagog.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack