godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 362 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1245
Wczoraj2765
Ogółem8273524
Twoje IP:3.236.225.157
Aktualności
Rozstrzygnięcie konkursu „Jestem przyjacielem przyrody” PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 16 Maj 2019

13 maja w Szkole Podstawowej w Małochwieju Dużym odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  XI Gminnego Konkursu Plastycznego „Jestem przyjacielem przyrody”. Sukcesem mogą się pochwalić uczennice  klasy IIa. Wiktoria Plewuch zajęła I miejsce, a Amelia Książek zdobyła wyróżnienie. Gratulacje.

 
Majowe rocznice historyczne PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 16 Maj 2019

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz 74. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem nasza młodzież uczestniczyła w uroczystym apelu. Oprawę literacką przygotowali uczniowie klasy III wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy Vb. Uroczystość uświetniły pieśni w wykonaniu szkolnego chóru. Nie zabrakło również występów indywidualnych. Pięknie śpiewali: Nikola Jarosz z klasy IV oraz Nicole, Lena, Michał i Alan z klasy III.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: Monika Kwaśniak, Elżbieta Mazurek, Marzena Tymicka, Krzysztof Darmochwał.

 
Zapraszamy przedszkolaki PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 08 Maj 2019
W kwietniu odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla najstarszych przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej. Przyszli uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami zostali bardzo serdecznie powitani przez Panią Dyrektor. Część oficjalną zakończyło wspólne zdjęcie.

Integracja przedszkolaków z uczniami klas I-III rozpoczęła się wspólnym tańcem. Następnie goście zostali zaproszeni do uczestnictwa w poszczególnych sekcjach, gdzie wspólnie z nauczycielami prowadzącymi i przy pomocy dzieci z klas I-III, uczestniczyli w  różnorodnych i ciekawych zajęciach. Przedszkolaki brały udział w zajęciach tanecznych, plastycznych, bibliotecznych, sportowych, z robotyki oraz wykonywały czarodziejskie doświadczenia. Zajęcia były dostosowane poziomem trudności i atrakcyjności do ich wieku. Dzieci zwiedziły również szkołę. Na pożegnanie odtańczyły wspólnie z uczniami klas młodszych poznany w tym dniu taniec oraz brały udział w zabawie ze śpiewem. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwał szkolny samorząd. Po tak atrakcyjnie spędzonym przedpołudniu nasi goście z apetytem zjedli obiad w szkolnej stołówce.

Zadowolone buzie przedszkolaków świadczyły o tym, że dzieci wspaniale i pożytecznie spędziły czas  w naszej szkole.
Zajęcia z przedszkolakami przygotowali nauczyciele: Elżbieta Mazurek, Urszula Podgórna – Miszczak, Elżbieta Kasperek, Monika Kwaśniak, Beata Gołębiowska, Beata Maluga. 


 
Pierwszy egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 17 Kwiecień 2019

W Wielkim Tygodniu 2019 r. w dniach 15-17 kwietnia w naszej szkole odbywały się pierwsze w historii zewnętrzne egzaminy ósmoklasisty. Do egzaminu składającego się z 3 części przystąpiło 5 uczennic i 12 uczniów. Pierwszego dnia w ciągu 120 minut uczniowie zdawali egzamin z języka polskiego, następnego dnia odbył się egzamin z matematyki, który trwał 100 minut, a ostatniego dnia w środę, ósmoklasiści zdawali egzamin z języka nowożytnego, który trwał 90 minut. Większość wybrała język angielski, a jedna uczennica język niemiecki.

Wyniki egzaminu poznamy 14 czerwca.

 
Ostatni egzamin gimnazjalny PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 17 Kwiecień 2019

W dniach 8-11 kwietnia 2019 r. odbył się egzamin gimnazjalny. Do ostatniego egzaminu wygaszanego gimnazjum przystąpiło 6 uczniów i 10 uczennic. Pierwszego dnia gimnazjaliści napisali w pierwszej części egzamin z wiedzy o społeczeństwie i historii, następnie z języka polskiego. Drugiego dnia egzamin składał się z części przyrodniczej z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka i geografia, a następnie egzamin z matematyki. Ostatniego dnia przeprowadzono egzamin z języka nowożytnego. Większość wybrała język angielski, a 4 uczennice wybrały język niemiecki. Egzamin składał się z części podstawowej i rozszerzonej. Wyniki egzaminu poznamy 14 czerwca, a na zakończenie roku szkolnego uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu.

 
Wielkanocne palmy PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 04 Kwiecień 2019

Uczniowie klasy II a i III wzięli udział w zorganizowanych przez GCK warsztatach prowadzonych przez Annę Krzyżanowską. Z różnych materiałów przyrodniczych, każde dziecko, pod czujnym okiem pani Ani, mogło samodzielnie przygotować swoją wielkanocną palmę. Zajęcia były bardzo ciekawe. Rozwijały sprawności artystyczne i manualne u uczniów. Jednocześnie pani Ania zaznajomiła dzieci z nazwami roślin wykorzystanych do zrobienia palmy. Uczniowie pracowali z wielkim zapałem.  Wrócili do szkoły z pięknymi palmami i satysfakcją, że udało im się je wykonać. Gorąco dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałych warsztatów dyrektor GCK Dorocie Rybczyńskiej i prowadzącej Annie Krzyżanowskiej.

 
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności z Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 04 Kwiecień 2019

roje uczniów naszej szkoły: Julia i Oliwia Korchut z klasy III gimnazjum oraz Mikołaj Kalisz z klasy VII wzięło udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności z Języka Niemieckiego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Gorzkowie.

Konkurs polegał  na rozwiązaniu testu wiedzowego z zakresu słownictwa i gramatyki niemieckiej oraz ułożeniu z wylosowanych puzzli i rozpoznaniu 5 symboli, rysunków, zdjęć związanych z krajami niemieckojęzycznymi. Dodatkowo liczył się czas zgłoszenia. Po podsumowaniu wyników okazało się, że nasi reprezentanci zajęli dobre miejsca: IV, V i VIII. W konkursie wzięło udział 34 uczestników.

Naszych uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Renata Olida.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack