godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 383 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1100
Wczoraj2765
Ogółem8273379
Twoje IP:3.236.225.157
Aktualności
Nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Historycznym PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 07 Czerwiec 2019

7 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie organizatorzy nagrodzili uczestników XIV edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”. Dla nas była to miła uroczystość, gdyż po raz kolejny prace reprezentantów naszej szkoły zostały docenione. Pierwszą nagrodę w kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych otrzymał Mikołaj Koziej z klasy VII. Został też wyróżniony nagrodą Poseł na Sejm RP Teresy Hałas. W kategorii prac zespołowych Agata Demczuk i Łucja Kubina zdobyły I nagrodę. Konkursowe jury doceniło także pracę Julii Korchut i Oliwii Korchut, które otrzymały III nagrodę w tej samej kategorii. Gratulujemy sukcesu.

Agata, Łucja, Julia i Oliwia za kilka dni staną się absolwentkami naszej szkoły. Od kilku lat biorą udział w tym konkursie i zajmują czołowe miejsca. Nauczycielka historii dziękuje za wspólną pracę i zgłębianie wiedzy o przeszłości  naszego regionu.

 
Sukces Elizy Szambelan PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 06 Czerwiec 2019

Eliza Szambelan z klasy IV zdobyła nagrodę w XVI edycji Powiatowego Konkursu  „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”.  Organizatorem konkursu literacko-plastycznego była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie.

Opiekunem  uczennicy była Bożena Mitura.

Gratulacje!

 
XIX edycja „Góry Grosza” PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 06 Czerwiec 2019

Jak co roku Wolontariat w naszej szkole aktywnie włączył się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Uczennice klasy siódmej i klasy trzeciej gimnazjum przez kilka tygodni sumiennie zbierały monety w każdej klasie. Po przeliczeniu pieniądze zostały przekazane organizatorom akcji. Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie dziękujemy i przekazujemy podziękowanie od organizatorów.

 
Udział Amelki Książek w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 06 Czerwiec 2019

4 czerwca w Lublinie odbył się wojewódzki finał Małego Konkursu Recytatorskiego. Amelka Książek, uczennica II klasy, prezentowała swój talent recytatorski w gronie 51 uczestników – reprezentantów powiatów z całego województwa.

Gratulacje, to duże osiągnięcie.

 
Uroczysty Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Aktualności
Poniedziałek, 03 Czerwiec 2019

3 czerwca 2019 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą św. Następnie dyrektor szkoły Małgorzata Policha przywitała przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się: proboszcz tutejszej parafii ksiądz Franciszek Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Gminy Mirosław Berbeć, główny specjalista ds. oświaty Anna Rapa, przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Jarosz.

Dyrektor szkoły podziękowała za obecność przybyłym na uroczystość rodzicom, pracownikom szkoły i uczniom. W swoim wystąpieniu przypomniała postać ks. Jana Twardowskiego, zwracając uwagę na ponadczasowe wartości wypływające z poezji Jana od biedronki.

Po części oficjalnej zgromadzeni na uroczystości obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II a, VI, III gimnazjum i zespół wokalny. Myślą przewodnią akademii były słowa księdza Twardowskiego: „Wszystko jest wtedy, kiedy nic dla siebie”.

Ksiądz Jan Twardowski zwany także „poetą uśmiechniętego Boga” w swoich utworach zwracał uwagę na piękno świata, natury, wiary, Boga, dziecka. Poezja i życie  księdza Jana emanuje wielkim optymizmem i radością. Poeta pragnął przekazać ludziom wiarę w to, że na świecie jest więcej dobra niż zła. Głosił, że humor oczyszcza świat z pesymizmu, uzdrawia i pokazuje pogodniejszą stronę życia.

Uczniowie występujący w programie artystycznym zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie akademii. Byli to: Krzysztof Darmochwał, Maria Klasura, Urszula Podgórna-Miszczak, Bożena Mitura, Renata Olida.

 
Gratulacje dla Mikołaja Kalisza PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 31 Maj 2019

30 maja w budynku Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe i tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Mieliśmy tam swojego reprezentanta. Mikołaj Kalisz z klasy VII odbierał gratulacje za uzyskanie tytułu laureata konkursu z języka polskiego. Przypominamy, że Mikołaj jest także tegorocznym finalistą konkursu matematycznego.

Jeszcze raz gratulujemy.

 
Natalia Dziekan laureatką XVIII Powiatowego Konkursu Filmowego PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 31 Maj 2019

30 maja 2019 roku w sali widowiskowej KDK podsumowano XVIII Powiatowy Konkurs Filmowy „Inspiracje Filmoteką Szkolną” oraz 8. edycję letniego projektu „Kręćmy film!”. Konkurs ma na celu popularyzowanie Filmoteki Szkolnej, a także szerzenie kultury filmowej wśród uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów klasy VII: Klaudii Czyż, Zuzanny Czystowskiej, Bartłomieja Sadowskiego oraz uczennicy klasy III gimnazjum – Natalii Dziekan.

Uczestnicy 18. edycji konkursu przygotowali prace w trzech kategoriach: praca filmowa/ fotograficzna/fotokast, plakat oraz scenariusz filmowy. Zaproponowane kategorie spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem

Wyniki konkursu zostały przedstawione przez przewodniczących jury Tadeusza Kicińskiego (plakat filmowy), Piotra Kotowskiego (praca filmowa/fotograficzna/fotokast) i Grzegorza Emanuela (scenariusz filmowy).

Tytuł laureata w kategorii plakat filmowy uzyskała Natalia Dziekan.

Następnie odbył się pokaz filmu „Urodziny”.

Prace konkursowe zostały przygotowane pod opieką Bożeny Mitury.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack