godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj92
Wczoraj1438
Ogółem10407084
Twoje IP:18.220.157.151
Aktualności
„Proszę państwa, oto miś…” PDF Drukuj Email
Aktualności
Poniedziałek, 27 Listopad 2017

Najwspanialsza zabawka na świecie, mięciutki miś, 25 listopada miała swoje urodziny. Dzieci z naszej szkoły świętowały ze swoimi ukochanymi pluszakami  dwa dni później. Każdy, kto tego dnia przyszedł do szkoły z pluszowym przyjacielem lub książką, której bohaterem był miś, otrzymywał uroczą „misiową”  naklejkę. Misie i ich opiekunowie brali  udział w lekcji wychowania fizycznego, nauce głośnego czytania i uważnego słuchania. W bibliotece została zorganizowana wystawa książek o misiach i niedźwiadkach. Światowy Dzień Pluszowego Misia był okazją, by dzieci poznały przygody najpopularniejszych literackich pluszowych miśków. Ich historii wysłuchali uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki.  

Obchody  Światowego Dnia Pluszowego Misia połączyliśmy z inauguracją projektu CEO „PoczytajMy”. Organizatorzy dziękują SU i aktywowi bibliotecznemu.

 
Jesteśmy różni, ale równi PDF Drukuj Email
Aktualności
Sobota, 18 Listopad 2017

16 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji zorganizowaliśmy akcję propagującą hasła związane z poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z wychowawcami o tym, czym jest tolerancja, starsi mogli zastanowić się nad swoją postawą wobec innych. Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające symbole i hasła popierające idee otwartości wobec innych, chętni mogli wyrazić swoje skojarzenia, tworząc plakat z hasłem „Tolerancja”.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie właśnie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

Przeprowadzenia  Dnia Tolerancji w naszej szkole podjęły się uczennice klasy II gimnazjum. Opiekun Szkolnego Wolontariatu dziękuje wszystkim zaangażowanym.

 
Pokazy chemiczne na UMCS PDF Drukuj Email
Aktualności
Sobota, 18 Listopad 2017
17 listopada, 3 uczniów z klasy II gimnazjum uczestniczyło w pokazach chemicznych  na wydziale chemii UMCS w Lublinie. Wyjazd zorganizowany był w ramach zajęć dodatkowych z chemii realizowanych z projektu „Wiem kim jestem, wiem kim zostanę”. Gimnazjaliści mieli też okazję obejrzeć wystawę o Marii Curie Skłodowskiej z okazji 150 rocznicy urodzin patronki uniwersytetu.

 
Świąteczny kiermasz - NIE PRZEGAP! PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 17 Listopad 2017
 W dniu 21 listopada 2017 (wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się kiermasz ciast i dekoracji świątecznych, z którego dochód przekazany zostanie dla chorego chłopczyka.
 

ZAPRASZAMY! 

Grupa projektowa pod opieką pani Celiny Kowal:

* Głowala Oliwia 

* Cichomska Martyna 

* Kubina Łucja 

* Kaczor Aleksanda 

* Bogusz Patryk 

* Stasak Kacper  

 
Złoty Laur dla Patrycji PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 15 Listopad 2017

14 listopada w Łopienniku Nadrzecznym odbył się V Konkurs Piosenki Patriotycznej. Laureatką głównej nagrody została Patrycja Chwała, uczennica klasy III a gimnazjum. Brawo! Gratulacje! O talent wokalny naszej uczennicy dba nauczyciel muzyki, Krzysztof Darmochwał.

 
Spotkanie z Wędrującym Filmoznawcą Filmoteki Szkolnej PDF Drukuj Email
Aktualności
Wtorek, 14 Listopad 2017

9 XI 2017 roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej w II LO im. C. K. Norwida odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów „Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej – o filmie w szkole”. Zajęcia prowadził dr Karol Jachymek z SWPS. Spotkanie zostało zorganizowane przez lokalną liderkę Filmoteki Szkolnej Ewę Magdziarz w ramach programu Filmoteka Szkolne, realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy II gimnazjum: Martyna Cichomska, Łucja Kubina, Oliwia Korchut, Julia Korchut, Agata Demczuk i Amelia Wach.

Uczniowie wypowiadali się na temat swoich ulubionych filmów. Następnie prowadzący przypomniał podstawowe pojęcia związane z analizą i interpretacją filmów. W dalszej części spotkania odbyła się rozmowa o filmach Andrzeja Wajdy, a szczególną uwagę zwrócono na wielkie dzieło reżysera – „Człowiek z marmuru” z Krystyną Jandą w roli głównej.

Na koniec warsztatów dokonano analizy filmu „Krótka historia jednej tablicy” w reżyserii Feliksa Falka. Opiekunem uczennic była Bożena Mitura.

 
99 lat niepodległości PDF Drukuj Email
Aktualności
Sobota, 11 Listopad 2017

10 listopada, w przeddzień wydarzeń poprzedzających ważną dla naszej Ojczyzny datę 11 listopada 1918 roku, w naszej szkole uroczyście i radośnie uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tego dnia wszyscy uczniowie nosili biało – czerwone kotyliony. Nauczyciele otrzymali je od świetnie przygotowanych do świętowania uczniów klasy II gimnazjum, którzy prócz kotylionów rozdawali flagi i wykonali okolicznościowy plakat.

Uczniowie klas II i VI  oraz chór szkolny przygotowali program artystyczny. Przywołali przełomowe dla naszej przeszłości wydarzenia, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które wprowadziły uczestników akademii w atmosferę refleksji nad wielką wartością, jaką jest wolność.

 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack