godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj227
Wczoraj1953
Ogółem10350994
Twoje IP:3.140.188.16
Aktualności
Wysokie loty w Lublinie PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 13 Czerwiec 2018

11 czerwca uczniowie klas szóstej i siódmej naszej szkoły odbyli wycieczkę do stolicy województwa. Program wyprawy – zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Ogrodu Botanicznego UMCS – zakłóciła uczestnikom niespodziewana ulewa, ale kolejny punkt programu, zajęcia w Strefie Wysokich Lotów, wynagrodziły wszystkim wcześniejsze niedogodności. Dwie godziny podniebnych lotów w parku trampolin, pod czujnym okiem instruktorów, dostarczyły niezwykłych wrażeń.

 
Obchody Dnia Patrona okazją do wspomnień o Niepodległej PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 13 Czerwiec 2018

12 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Patrona. To ważne wydarzenie zbiegło się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10. Mszą Świętą w intencji uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Patrona, zakończenia roku szkolnego oraz 100-lecia niepodległości Polski. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Policha, witając dostojnych gości. Wśród nich znaleźli się: proboszcz tutejszej parafii – ks. Franciszek Kamiński, Wójt Gminy Krasnystaw – Pan Wojciech Kowalczyk, Kierownik Referatu Oświaty Gminy Krasnystaw – Pani Ewelina Janowczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Mirosław Berbeć, Pani Ewelina Jarosz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Gorące pozdrowienia Pani Dyrektor skierowała też w stronę przybyłych na uroczystość rodziców, pracowników szkoły i uczniów. W swoim wystąpieniu przybliżyła zgromadzonym postać księdza Jana, zwracając uwagę na bogaty dorobek artystyczny poety i ponadczasowe wartości, wypływające z jego poezji.

Potem głos zabrał Wójt Gminy Krasnystaw Pan Wojciech Kowalczyk. W swej mowie nawiązał do sylwetki księdza Jana Twardowskiego, podkreślając wielką rolę twórczości poety na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Z racji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego 2017/2018 złożył nauczycielom i uczniom życzenia radosnych wakacji.

Po części oficjalnej zebrani na uroczystości Dnia Patrona wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Myślą przewodnią obchodów były słowa księdza Twardowskiego „Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”. W swych wystąpieniach młodzież przybliżyła postać księdza Jana – poety dziecięcej prostoty i ufności.

Wiersze księdza Twardowskiego są pełne ciepła, życzliwości, pozbawione patosu, poruszające problemy zwykłych ludzi, przepełnione miłością do otaczającego nas świata i ojczyzny. Wszyscy w wielkim skupieniu wysłuchali refleksyjnych utworów Patrona zilustrowanych prezentacją multimedialną.

Patriotyczny charakter uroczystości został podkreślony pieśnią „Moja Ojczyzna” w wykonaniu uczniów klasy II, będącą jednocześnie finałowym utworem obchodów Dnia Patrona w naszej szkole. Młodzież występująca w programie artystycznym została nagrodzona gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Byli to: Pan Krzysztof Darmochwał, Pani Maria Klasura, Pani Beata Kostrzewska i Pani Monika Kwaśniak, Pani Elżbieta Mazurek i Pani Bożena Mitura.

 
Taka szkoła to jest szkoła! PDF Drukuj Email
Aktualności
Niedziela, 10 Czerwiec 2018

Nocą w szkole też może się dziać! Piątkowy wieczór 8 czerwca uczniowie klasy szóstej spędzili w szkole. Było wspólne oglądanie meczu Polska : Chile, zajęcia na sali sportowej, spontaniczne karaoke i czytanie książek. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Dobranoc powiedzieliśmy sobie po północy.

Bardzo dziękuję mamom: Katarzynie Chwaszcz, Jolancie Kudła, Paulinie Tkaczyk i Wioletcie Woźniak, które nam towarzyszyły i pomagały.

Beata Wrońska

 
Po „XI Konkursie Języka Niemieckiego” w Krupem PDF Drukuj Email
Aktualności
Niedziela, 10 Czerwiec 2018

Już po raz jedenasty w Szkole Podstawowej im. Stefana Wyszyńskiego w Krupem spotkali się młodzi pasjonaci języka niemieckiego. Udział w konkursie wzięli uczniowie gimnazjów z Rejowca, Krupego, Krasnegostawu, Gorzkowa oraz oczywiście z Siennicy Nadolnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Agata Demczuk, Julia Korchut oraz Oliwia Korchut - uczennice klasy II gimnazjum. W ramach rozgrywanych konkurencji uczestnicy odgadywali kalambury, układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę. Największy aplauz wśród widzów wzbudziły humorystyczne mini-scenki teatralne przygotowane do wybranych przysłów. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Uczennice do konkursu przygotowywała Renata Olida.

 
„Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna” PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 06 Czerwiec 2018

6 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna”. Wśród nagrodzonych uczniów z lubelskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stanęły Julia Kalisiewicz, Julia Korchut i Oliwia Korchut. Zadaniem trzyosobowych drużyn było opracowanie gazetki szkolnej na temat lubelskich dróg do niepodległości.

Komisja konkursowa oceniała prace biorąc pod uwagę następujące kryteria: informacje merytoryczne, działania podjęte przez szkołę, samodzielność pracy uczniów, stronę graficzną gazetki, warsztat dziennikarski.

Konkurs objęty został Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Wojewody lubelskiego.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, goście obejrzeli widowisko teatralno-muzyczne „Nasza Niepodległa”, przygotowane przez młodzież Zespołu Szkół Publicznych w Suścu. Po gali uczestnicy zostali zaproszeni na wycieczkę, w czasie której mogli podziwiać największą atrakcję turystyczną Roztocza – szumy na Tanwi.

Opiekunem naszych gimnazjalistek była Beata Wrońska.

 
Góra Grosza - podziękowanie PDF Drukuj Email
Aktualności
Wtorek, 05 Czerwiec 2018
 
Zielona Szkoła trzecioklasistów PDF Drukuj Email
Aktualności
Wtorek, 05 Czerwiec 2018

W poniedziałek 30 maja uczniowie klas trzecich wyjechali na Zieloną Szkołę do Krasnobrodu. I chociaż podczas pożegnania z rodzicami zakręciła się łezka w oku, to w czasie trzech dni pobytu w Krasnobrodzie, na twarzach gościł uśmiech. Dzieci dzielnie zniosły rozłąkę. Wykazały się dużą samodzielnością, umiejętnością przestrzegania norm społecznych, kulturą współżycia i współdziałania w grupie.

Program zajęć był napięty i wypełniony różnymi atrakcjami. W ramach Zielonej Szkoły odbywały się zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej. Każdy dzień obfitował w niezapomniane wrażenia. Podczas pieszych wycieczek z panią przewodnik, uczniowie poznawali malowniczo położoną miejscowość i zwiedzali Krasnobrodzki Park Krajobrazowy. Wiele radości dostarczył im zielony kulig, czyli przejażdżka bryczkami.

Wspólnie podziwiali Sanktuarium Nawiedzenia NMP, wieńce dożynkowe czy ptaki mieszkające w ptaszarni. Z zaciekawieniem słuchali historii powstania kapliczki na wodzie czy opowieści o życiu świętego Rocha. Odwiedzając krasnobrodzki park dinozaurów poznawali życie od zarania dziejów, a w Muzeum Parafialnym mieli możliwość zobaczyć różne, bardzo stare przedmioty gospodarstwa domowego. Było też ognisko, nocny spacer wokół zalewu i pidżama party. Filip Wikliński uczył kolegów i koleżanki języka migowego. Wszyscy stwierdzili, że jeśli się tylko chce to porozumiewanie się w tym języku nie jest wcale trudne. Najwytrwalsi opanowali cały alfabet i kilkanaście pojedynczych słów.

Czas minął szybko. Do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni z wieloma fajnymi nagrodami.

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack