godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 255 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1305
Wczoraj3303
Ogółem9291575
Twoje IP:3.237.4.45
Finał konkursu „Jestem Bezpieczny” PDF Drukuj Email
Aktualności - Aktualności
Czwartek, 26 Czerwiec 2014

 

18 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV - VI.

Do udziału w konkursie uczniowie przygotowywali się od kilku miesięcy. W ramach zorganizowanych spotkań z policjantami i opiekunami zgłębiali wiedzę na temat zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu. Mundurowi zapoznawali dzieci z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Tegoroczna edycja objęta została Honorowym Patronatem przez Wojewodę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty i Wychowania. Konkurs otworzył insp. Michał Domaradzki, Lubelski Komendant Wojewódzki Policji. Konkurs miał charakter wieloetapowy: I etap – obejmował eliminacje szkolne, II etap – eliminacje gminne. Kolejny, III etap, obejmował eliminacje powiatowe. W Lublinie odbył się IV a zarazem ostatni etap konkursu – finał wojewódzki, w którym uczestnikami byli zwycięzcy eliminacji powiatowych (w sumie 19 drużyn z powiatów województwa lubelskiego).
Przebieg konkursu uświetnił pokaz tancerzy Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej Gamza oraz uczniów Zespołu Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie.
Zwycięzcą XIV Finału okazała się Szkoła Podstawowa nr 7 ze Świdnika. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Józefowa nad Wisłą, zaś na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 30 z Lublina.
Nasza drużyna w składzie: Agata Demczuk, Oliwia Głowala, Katarzyna Ćwikła, Marta Nowacka, Daria Zielińska i Łucja Chachaj,  zajęła IV miejsce. Dziewczynki spisały się na medal! Nie zawiedli także nasi kibice – uczniowie klas Vb i VI, którzy głośno dopingowali drużynę. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Smile 

 

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack