godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 334 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2572
Wczoraj3463
Ogółem8107592
Twoje IP:3.238.24.209
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu: /web/clients/www/b/3/7/0/siennicanadolna.internetdsl.pl/images/stories/2014/6/5
notice
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/2014/6/5
Szkoła Współpracy: po debatach PDF Drukuj Email
Aktualności - Aktualności
Wtorek, 03 Czerwiec 2014

 

Zespół Nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej  im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej uczestniczy w projekcie „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 Celem projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk.  W ramach projektu na terenie szkoły  zaplanowano przeprowadzenie debat z przedstawicielami wszystkich podmiotów (rodziców, uczniów, nauczycieli). Nauczyciele odbyli debatę 16 maja. Cztery dni później, 20 maja, debatowali przedstawiciele rad rodziców naszej szkoły. Dokonali oni diagnozy obecnego stanu współpracy w szkole oraz sformułowali oczekiwania i przedstawili propozycje zmian. W oparciu o zebrany materiał przedstawiciele rodziców będą mogli uczestniczyć w dalszych konsultacjach z pozostałymi podmiotami tworzącymi społeczność szkoły (uczniami, nauczycielami) w celu stworzenia tzw. Programów Współpracy.  

Uczniowskie debaty odbyły się 3 czerwca. Prowadziły je uczennice: Agata Korszla i Weronika Panas. Podczas dyskusji zespoły złożone z 2 – 3 osobowych reprezentacji wszystkich klas zastanawiały się nad tym, jak uczniowie czują się w szkole, jakie są atuty naszej placówki, co bywa barierą w relacjach pomiędzy rodzicami, nauczycielami i uczniami. Dyskusje dotyczyły ponadto przyszłości naszej szkoły. Poszczególne zespoły szukały obszarów, w których mogłyby samodzielnie lub wspólnie z inną grupą podejmować decyzje. Tutaj ogromną rolę odgrywa odpowiedzialność. W każdej debacie pojawiły się propozycje konkretnych działań  zacieśniających współpracę zainteresowanych kręgów.
Wypracowane w czasie debat propozycje reprezentanci szkoły przedstawią 17 czerwca na spotkaniu w Lublinie.

{gallery}2014/6/5{/gallery}

 

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack