godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 351 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1195
Wczoraj2765
Ogółem8273474
Twoje IP:3.236.225.157
Konkursowe zmagania po niemiecku PDF Drukuj Email
Sukcesy - Inne

O tym, że gimnazjaliści z naszej szkoły chętnie uczą się języków obcych niech świadczy fakt, że wystarczyły tylko dwa miesiące, aby szkolna reprezentacja w składzie Natalia Siewak, Agata Korszla i Grzegorz Bielesza biegle opanowała 100 przysłów niemieckich, co pozwoliło im zająć II miejsce w  siódmej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Przysłów Niemieckich, organizowanego przez Zespół Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem.

Udział w nim wzięli uczniowie gimnazjów z Powiatu Krasnystaw.
W trakcie „przysłowiowych potyczek” uczestnicy doskonalili znajomość języka głównie przez zabawę, odgadywali kalambury, układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę. Największy aplauz wśród widzów wzbudziły odgrywane przez uczestników humorystyczne mini-scenki teatralne do wybranych przez siebie przysłów. Nasza drużyna zaprezentowała przysłowie „Die Karte und die Kanne  macht manchen zum armen Manne”  (Karty, szklanka i  kochanka  przywodzą do nędzy i panka).
Laureatom gratulujemy.

 

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack