godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 266 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1334
Wczoraj3303
Ogółem9291604
Twoje IP:3.237.4.45
„Szkoła Współpracy” – nowy projekt PDF Drukuj Email
Aktualności - Aktualności
Czwartek, 03 Kwiecień 2014
n 

 

31 marca 2014 r. rozpoczęliśmy prace w ogólnopolskim, systemowym projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Współpracy. Uczniowie, rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

Ministerstwo zakłada, że w placówkach oświatowych, które zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie, wzmocniona zostanie współpraca między uczniami, rodzicami i nauczycielami przy realizacji statutowych zadań szkoły. Za nami pierwsze szkolenia. 31 marca dwie uczennice, dwoje rodziców i dwóch nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach organizowanych w Lublinie. Zapoznaliśmy się celami projektu. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat uprawnień i funkcjonowania samorządu uczniowskiego oraz zasad skutecznej współpracy w ramach tego organu samorządności uczniowskiej. Rodzice otrzymali informacje o zakresie uprawnień rad rodziców, swoich praw i możliwości skutecznej współpracy z dyrekcją. Szkolenie skierowane do dyrektorów i nauczycieli miało na celu wyjaśnienie znaczenia i roli oraz praw rodziców i uczniów w życiu szkoły.
Z wyjazdu szkoleniowego wróciliśmy pełni optymizmu, z pomysłami i olbrzymią chęcią do współdziałania. Przed nami organizacja wśród uczniów, rodziców i nauczycieli debat o współpracy w naszej szkole. Wnioski, które zostaną sformułowane, staną się podstawą do opracowania i wdrożenia działań, ułatwiających współpracę i większe uczestnictwo uczniów rodziców w życiu szkoły. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziemy na stronie www.szkolawspolpracy.pl

Projekt potrwa do końca lutego 2015 roku.

Poniżej sprawozdanie z debat:

"Szkoła Współpracy: po debatach" - artykuł tutaj.

 

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack