godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 260 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1560
Wczoraj3303
Ogółem9291830
Twoje IP:3.237.4.45
Uczciliśmy niepodległość PDF Drukuj Email
Aktualności - Aktualności
Sobota, 09 Listopad 2019
 
Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny jest dzień, w którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku Polacy będą uroczyście świętować w poniedziałek, my upamiętniliśmy twórców niepodległej Polski 8 listopada.
 Akademię, podczas której wspominaliśmy przywódców powstań narodowych, organizatorów Legionów Polskich,  twórców kultury i wielu bezimiennych żołnierzy, przygotowali uczniowie klasy III a, IV, V, VI b, VII i VIII. Deklamowali utwory polskich poetów – patriotów, mówili o ważnych wydarzeniach, które doprowadziły Polaków do upragnionej niepodległości.  Pięknie zaprezentował się chór szkolny oraz śpiewacy z klasy III a.

Wspaniałym zakończeniem świętowania stało się wspólne odśpiewanie hymnu. Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do akcji "Szkoła do hymnu" zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. 8 listopada, w piątek, o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Było podniośle, uroczyście i wzruszająco.
 
 

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack