godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 265 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1507
Wczoraj3303
Ogółem9291777
Twoje IP:3.237.4.45
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj Email
Aktualności - Aktualności
Piątek, 01 Listopad 2019
 
Dzień 30 października 2019 roku to ważna data dla pierwszoklasistów i ich rodziców. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klas Ia i Ib na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej.

     Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni klasy I b Marzena Tymicka, która serdecznie powitała przybyłych gości: dyrektor szkoły Małgorzatę Polichę, dyrektor Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej Joannę Ćwikłę, przewodniczącą Rady Rodziców Ewelinę Jarosz, rodziców, przedszkolaków z grupy sześciolatków Montessori oraz uczniów klas II, III a i III b wraz z wychowawczyniami.

     Klasy pierwsze przygotowały część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności. Wszystkie zadania wykonali bardzo dobrze i tym samym udowodnili, że są gotowi wstąpić do braci uczniowskiej.

     Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna, którą poprowadziła wychowawczyni klasy I a Elżbieta Mazurek. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Policha. Pani dyrektor gratulowała pierwszakom wspaniałej postawy podczas uroczystości i życzyła im samych radosnych chwil spędzonych w murach naszej szkoły oraz sukcesów w nauce. Następnie głos zabrała dyrektor przedszkola Joanna Ćwikła, która również złożyła  życzenia nowo pasowanym uczniom, jeszcze nie tak dawno przedszkolakom oraz powitała ich słodkościami.. Gorące słowa do pierwszaków skierowała także przewodnicząca Rady Rodziców.

     Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje ucznia oraz słowniki ortograficzne. Po uroczystości nastąpiła chwila na pamiątkowe zdjęcia oraz wyczekiwany przez dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    W prowadzeniu imprezy pomagały uczennice klasy VII – Paula Kwaśniak, Natalia Steć i Oliwia Sulikowska. 
 
{gallery}2019/10/301/gallery}  
 

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack