godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 268 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1563
Wczoraj3303
Ogółem9291833
Twoje IP:3.237.4.45
Szkoła PDF Drukuj Email

Z inicjatywą budowy nowej szkoły wystąpiła grupa najbardziej aktywnych przedstawicieli Komitetu Rodzicielskiego i Rady Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej oraz dyrektor - Czesław Harasim,  którzy w maju 1991 roku powołali Społeczny Komitet Budowy Szkoły. Przewodniczącym Komitetu został Pan Leszek Szeniak. Społeczny Komitet Budowy szkoły gromadził środki finansowe na dokumentację techniczną i uzyskał poparcie Zarządu Rady Gminy i Zarządu Cukrowni Krasnystaw na realizację tego przedsięwzięcia. Zarząd Cukrowni Krasnystaw przekazał nieodpłatnie teren pod budowę szkoły oraz dokumentację geologiczną. Mimo że szkoły nie były zadaniem własnym gminy, Rada Gminy i Zarząd Gminy podjęły decyzję budowy szkoły w Siennicy Nadolnej.
    Osobiście zaangażował się w budowę tego obiektu wójt gminy Janusz Korczyński. Mimo ograniczonych środków własnych rokrocznie gmina zabezpieczała w swoim budżecie środki finansowe na tę inwestycję, a po przejęciu przez samorząd oświaty stała się inwestorem budowy szkoły. Zamojska Korporacja Energetyczna przebudowała linię napowietrzną i kablową oraz zbudowała stację transformatorową na własny koszt. Głównym wykonawcą budynku szkoły i jej otoczenia zostało Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Chełmie.
Prace budowlane tego obiektu rozpoczęły się w 1994 roku i trwały ponad 4 lata. Uroczyste otwarcie budynku szkoły odbyło się 1 września 1999 roku. Cały obiekt szkoły składa się z 5 zespołów: zespołu administracyjno-kulturalnego,  zespołu dzieci młodszych, zespołu dzieci starszych, zespołu sportowego i żywieniowego. Budynek szkoły posiada 17 sal lekcyjnych, w tym pracownie fizyczno-chemiczną, biologiczną i informatyczną, klasopracownie języka polskiego i matematyki, języka angielskiego oraz przedmiotów różnych, ponadto świetlicę, salę gimnastyczną z zapleczem, bibliotekę,  salę rehabilitacyjną, szatnię, harcówkę, radiowęzeł oraz stołówkę. Powierzchnia użytkowa tego obiektu to ponad 3600 m2. Na zewnątrz znajduje się zespół boisk sportowych i urządzeń lekkoatletycznych - są to: tartanowe boiska do piłki koszykowej i siatkowej, kort tenisowy ze sztucznej trawy, rozbieżnia tartanowa do skoku w dal i wzwyż, bieżnia 4 - torowa tartanowa, koło do rzutu kulą, a także boisko trawiaste do piłki nożnej i ręcznej oraz boisko trawiaste rekreacyjno-sportowe. W otoczeniu szkoły znajduje się także ogródek botaniczny. Koszt całego obiektu szkolnego z boiskami oraz z wyposażeniem różnych pomieszczeń i sal lekcyjnych to ponad 5 milionów złotych.

Z dniem 1  września 1999 roku Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej została przekształcona w Zespół Szkół. W skład Zespołu wchodzą: Gimnazjum i Szkoła Podstawowa. Zespół Szkół obejmuje swoim obwodem następujące miejscowości: Siennica Nadolna, Bzite, Wincentów i Krupiec. W gimnazjum w roku szkolnym 2005/06 w 6 oddziałach w klasach I-III uczy się 140 uczniów zaś w Szkole Podstawowej w 9 oddziałach w klasach I-VI uczy się 183 uczniów. Łącznie w Zespole uczy się 323 uczniów. Ponadto w Szkole Podstawowej zorganizowane są oddziały integracyjne w klasach V i VI, a w Gimnazjum w klasie Ia.
    W procesie dydaktycznym realizowanym przez szkołę uczestniczą dzieci niepełnosprawne z dysfunkcjami narządów ruchu, chorób przewlekłych i inteligencją niższą od przeciętnej. W Zespole zatrudnionych jest 38 nauczycieli z wymaganymi kwalifikacjami. Mając bardzo dobre warunki lokalowe, bazę sportową, wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, szkoła osiąga dobre wyniki w zakresie swojej działalności.

    1 września 2017 r. w wyniku reformy oświaty szkoła została przekształcona w placówkę oświatową o nazwie: Szkoła Podstawowa im. księdza Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej, w której przez dwa lata będą funkcjonowały oddziały gimnazjalne.

 

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack